Witamy w żłobku Troskliwa Kraina

O nas

Kilka słów o żłobku

Troskliwa Kraina to miejsce gdzie Twoje dziecko bezpiecznie i kreatywnie spędzi czas.

Nasz żłobek stworzyłyśmy z miłości do dzieci i z myślą o nich. Sale zostały wyposażone w atestowane meble oraz atestowane zabawki i przyrządy stymulujące zrównoważony rozwój. Wszytko to po to, by oddając dziecko pod naszą opiekę rodzić miał pewność, że jego pociecha ma zapewnione wszystko co najlepsze.

Nasze atuty:

Plany miesięczne

Autorski program zajęć

Autorski program zajęć bazujący na dużym doświadczeniu. Uwzględniający różne metody wspomagania rozwoju dzieci do lat 3, realizowany przez doświadczoną kadrę. W programie ujęte są różnorakie formy aktywności prowadzone przez pracowników żłobka, ale również liczne zajęcia dodatkowe i atrakcje prowadzone przez specjalistów, z którymi nasza placówka współpracuje. Pierwsze 3 lata życia dziecka determinują jego dalszy rozwój i całe jego przyszłe życie. My o tym wiemy i o tym pamiętamy, dlatego robimy wszystko, by w Troskliwej Krainie ten start w życie był jak najbardziej owocny i ciekawy.


Kadra

Wykwalifikowana kadra

Kadra składająca się z wykwalifikowanych opiekunek, których pasją jest praca z dziećmi. Nasz zespół tworzą osoby z doświadczeniem, stale poszerzające swoje kwalifikacje. Każdy pracownik naszej placówki regularnie przechodzi kurs pierwszej pomocy dla dzieci. Wszystko po to, by dzieci u nas były bezpieczne w każdej sytuacji.

Zobacz naszą kadrę


Pianki rehabilitacyjne

Zabawy ogólnorozwojowe

Zabawy ogólnorozwojowe – wspierające rozwój motoryki dużej u naszych podopiecznych i dające im ogromną radość. Ruch to zdrowie – dlatego u nas Twojemu dziecku nie zabraknie różnorodnych form aktywności ogólnorozwojowych. Będziemy biegać, skakać, bawić się na licznych kształtach gimnastycznych, równoważniach i huśtawkach. Wszelkie zabawy ogólnorozwojowe organizujemy dzieciom na salach jak i na podwórku. Wzmocnienie aktywności fizycznie wpływa również pozytywnie na wzmocnienie odporności.


Zajęcia plastyczne

Zabawy plastyczne

Zabawy plastyczne, w tym Sensoplastyka® - pobudzające zmysł wzroku i dotyku oraz wspierające motorykę małą. Motoryka mała to ogólnie rzecz ujmując, sprawność dłoni i palców. Prawidłowe funkcjonowanie motoryki małej jest uzależnione od prawidłowej budowy i czynności układu ruchu oraz układy nerwowego. Zajęcia plastyczne staramy się z maluchami organizować codziennie, aby stymulować ich małe paluszki do pracy. Prace naszych podopiecznych są regularnie wystawiane w galerii w naszym żłobku. A na koniec roku otrzymają je Państwo na pamiątkę.


Eksperymenty

Kreatywne aktywności

Kreatywne aktywności rozwijające wyobraźnię i sprawiające, że zabawa może być cudowną przygodą. Świat dziecka to ciągłe poznawanie i eksperymentowanie. Nasze opiekunki w przystępny sposób umożliwią takie eksperymenty. Zmiana barwy wody, wulkan z sody, bąbelki i wiele, wiele innych... - niby proste zajęcia, ale dla maluchów są to niezapomniane przeżycia, sprawiające, że normalne przedmioty stają się magiczne, a ciocia staje się dla dziecka prawdziwą czarodziejką.


Bajka terapeutyczna

Bajkoterapia

Bajkoterapia – prowadzona przez certyfikowanego opiekuna zapewni łagodniejszą adaptację w żłobku, pomoże poznawać i nazywać dziecku jego emocje. Da chwilę wyciszenia i wprowadzi dziecko w świat fantazji. Wszystko to wspomoże rozwój wyobraźni oraz wesprze je w trudnych chwilach. Bajka terapeutyczna jest prowadzona cykliczne, prowadzące na bieżąco obserwują emocje, jakie panują w każdej grupie i dopasowują program bajkoterapii do aktualnych potrzeb. Trudne emocje nie będą już uciążliwe dla dziecka, bo maluch będzie wiedział jak sobie z nimi radzić i wie, że ciocia wesprze go w gorszych chwilach.


Zabawy na podwórku

Aktywności na świeżym powietrzu

Zabawy na świeżym powietrzu – na naszym placu zabaw dzieci znajdą wiele atrakcji w tym bujaczki, zjeżdżalnie i jeździki oraz dmuchańce. Dzięki opiekunkom poznają mnóstwo ciekawych form aktywności na podwórku dostosowanych do ich wieku. W naszym ogrodzie będziemy poznawać tajemniczy świat przyrody oraz w pełni korzystać z ruchu na świeżym powietrzu. Dodatkowo przy pięknej pogodzie staramy się prowadzić zajęcia edukacyjne również na podwórku, a nie tylko na sali. W placówce posiadamy również 2 wózki 6-cio osobowe, aby również wychodzić na spacery z najmłodszą grupą!


Logopeda

Współpraca ze specjalistami

Nasza placówka współpracuje z logopedą, fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej, terapeutą pedagogicznym oraz terapeutą zajęciowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie kontrolować prawidłowy rozwój dzieci oraz wspierać je i Państwa w walce z ewentualnymi dysfunkcjami. Zajęcia z logopedą gwarantują prawidłowy progres mowy. Dzięki współpracy ze specjalistami jesteśmy w stanie pracować z maluchami na co dzień, aby wspierać ich prawidłowy rozwój. Informujemy również rodziców, na co powinni zwrócić uwagę i pracować z maluchami w domu dla jeszcze lepszych efektów rozwojowych.


Wspomaganie integracji sensorycznej

Wspomaganie integracji sensorycznej (SI)

W Troskliwej Krainie posiadamy w pełni wyposażoną salę do integracji sensorycznej, na której dzieci mają przeprowadzane zabawy pobudzające wszystkie 7 zmysłów. Dzięki wiedzy prowadzącego oraz licznym przyrządom do integracji sensorycznej nasi podopieczni poznają wspaniały świat dźwięków, zapachów oraz kolorów. Pobudzą i ukierunkują swój zmysł równowagi, dotyku i czucia głębokiego. Wszystko po to, żeby w dzisiejszym przebodźcowanym świecie potrafiły się odnaleźć i zrelaksować. I by były w pełni przygotowane na dalsze etapy edukacji.

Interaktywna podłoga

Interaktywna podłoga FunFloor

W placówce posiadamy Interaktywną Podłogę FunFloor w wersji mobilnej, aby maluchy z każdej grupy mogły korzystać z zajęć i zabaw na podłodze interaktywnej. Interaktywna Podłoga FunFloor jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego, stanowiąc pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym, przedszkolnym i żłobkowym oraz rehabilitacji osób dorosłych i starszych.


Współpraca z rodzicami

Choć dzieci są dla nas najważniejsze, Ty rodzicu jesteś dla nas równie ważny. Dlatego nasze opiekunki oraz dyrekcja są do Twojej dyspozycji. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Jeśli będziesz tego oczekiwał chętnie udzielimy rady dotyczącej rozwoju Twojego maluszka. Wesprzemy Cię w odpieluchowaniu oraz w oduczeniu dziecka od smoczka. Damy Ci pewność, że gdy Ty jesteś w pracy Twoja pociecha jest u nas bezpieczna i spędza u nas fantastyczne chwile.


Brak przerwy wakacyjnej

Troskliwa Kraina jest otwarta przez cały rok dlatego Drogi Rodzicu nie musisz się martwić co zrobić ze swoją pociechą w wakacje. Dodatkowo przy wypadających długich weekendach staramy się, aby w każdy możliwy dzień w tygodniu żłobek był czynny. Nie wszyscy rodzice planują sobie dłuższe wyjazdy, dlatego zależy nam, aby dla pracujących rodziców móc zawsze zapewnić opiekę nad dzieckiem.


Bezpieczeństwo

W naszym żłobku zainstalowany jest monitoring. Wejście do naszej placówki zabezpieczone jest zamkiem na kod. Wszystkie meble oraz zabawki i sprzęty są atestowane i bezpieczne do użytku dla dzieci. Mamy swój zamknięty plac zabaw z atrakcjami dostosowanymi do wieku dzieci. W salach pracują oczyszczacze powietrza. Pomagają one utrzymać czyste powietrze eliminując zarówno smog jak i bakterie oraz wirusy.


Wyżywienie

Posiłki do naszej placówki dostarcza firma Kolorowe Smaki z wieloletnim doświadczeniem w żywieniu najmłodszych. Wszystkie produkty są naturalne i najwyższej jakości. Kolorowe Smaki z odpowiedzialnością oferuje zbilansowane, smaczne i zdrowe posiłki. Współpracuje z dietetykiem klinicznym oraz sprawdzonymi dostawcami. Dania są zawsze świeże i ciepłe. Wszystkie posiłki przyrządzane są bez polepszaczy, czy konserwantów.